Podsumowanie V Gier Symulacyjnych

W dniu 17.04.2018 w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Collegium Medicum UJ odbyły się V Krakowskie Gry Symulacyjne. Zdarzenie to jest organizowanym corocznie spotkaniem osób zaangażowanych w naszej Uczelni w szkolenie studentów kierunków medycznych z wykorzystaniem zaawansowanych technik symulacji. Podczas zawodów zespoły składające się ze studentów mogły sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności pracy jako kierownik, członek zespołu udzielającego pomocy pacjentowi w stanie zagrożenia życia oraz konkurować z innymi zespołami o tytuł najlepszego. W tegorocznej edycji udział wzięło dziewięć zespołów. Zawody zostały przygotowane i przeprowadzone przez pracowników Zakładu Dydaktyki Medycznej oraz Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii UJ CM.

Scenariusze wykorzystywane w trakcie zawodów wymagały zaangażowania całego zespołu w udzielanie pomocy pacjentowi, pomagają w tym takie umiejętności jak efektywna komunikacja, właściwe planowanie działań czy skuteczne wykorzystanie dostępnych zasobów. Każdy zespół składa się z pięciu osób będących studentami kierunków medycznych, w tym co najmniej jednego studenta kierunku lekarskiego.

W tym roku podczas zmagań uczestnicy leczyli pacjenta z rozległym krwotokiem powstałym na skutek ugodzenia nożem, dziecko w sepsie z zatrzymaniem krążenia, cukrzyka, pięciolatka który spadł z huśtawki wraz z zaniepokojoną mamą oraz mężczyznę po urazie. W ostatnim scenariuszu uczestnicy mogli wykorzystać umiejętności badania USG metodą FAST przy użyciu specjalnego manekina.

Zawody są eliminacjami do odbywających się na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym ogólnopolskich zawodów SimChelenge 2018.

Tegoroczne zawody wygrała drużyna w składzie: Julia Duda, Aleksandra Buczyńska, Paweł Kępa

Izabela Żak oraz Bartosza Partyński reprezentująca SKN Symulacji Medycznej przy Zakładzie Dydaktyki Medycznej UJ CM.

Galeria zdjęć


Powrót